Grupa Piesków

Poznaj nas!

Nasza grupa liczy 25 dzieci (14 chłopców i 11 dziewczynek) w wieku 5 lat.

Wychowawca:

• mgr Monika Lewandowska

Nauczyciele uzupełniający:

• mgr Monika Florek

Woźna oddziałowa:

• Agata Łakota
20190923_132902

Plan pracy

Czym się będziemy zajmować w tym miesiącu?

• Dbamy o prawidłową postawę ciała w toku zabaw i ćwiczeń gimnastycznych
  • Poszukujemy Pani Jesieni w parku i w najbliższej okolicy
  • Rozwijamy postawę odpowiedzialności za swoją odzież, miejsce pracy i posiłku
  • Uczymy się rozpoznawać uczucia: złości, rozdrażnienia i zdenerwowania oraz radzić sobie z nimi
  • Lepiej poznajemy koleżanki i kolegów w ramach spotkań „Dziecko Tygodnia”; poznajemy wybrane zawody rodziców
  • Rozwijamy umiejętności wokalne i muzyczne, gramy na instrumentach perkusyjnych
  • Ćwiczymy sprawność manualną i grafomotoryczną, rozwijamy słuch fonematyczny
  • Wskutek zabawy poznajemy zapis graficzny liczb: 2,3,4,5 oraz obraz graficzny liter: A,a, E,e, I,i, M,m
  • Obchodzimy Dzień Dyni (16.10.2019)
  • Spotykamy się z Teatrem w Przedszkolu (11.10.2019) oraz wyjeżdżamy do Teatru Animacji w Poznaniu (24.10.2019)

Nauczymy się piosenek:

Drodzy Rodzice!

• Dnia 24.10.2019r. grupa III „Pieski” wyjeżdża do Teatru Animacji w Poznaniu na przedstawienie „Baśń o trzech konikach”. Wyjazd o godz.9:30, powrót ok.godz. 13:30-14:00. Koszt 40 zł. Proszę , aby dzieci były ubrane w strój galowy.
  • 11.10.2019r. w naszym przedszkolu odbędzie się teatrzyk. Tematyka: o szacunku i tolerancji. Koszt 5zł.

Pamiętajmy:

• W szatni dzieci zostawiają worek, a w nim strój gimnastyczny (koszulka i spodenki).
  • W przedszkolu dzieci powinny mieć ubrania na przebranie.
  • Przynosimy pastę do zębów, kubek, szczoteczkę z zamknięciem.