Grupa Gąsek

Poznaj nas!

Nasza grupa liczy 25 dzieci w wieku 3 lat.

Wychowawca:

• mgr Anna Zagulska

II wychowawca:

• mgr Maria Domagała

Woźna oddziałowa:

• Edyta Rakowska

Plan pracy

Czym się będziemy zajmować w tym miesiącu?

• Budzenie zainteresowania ciekawymi zjawiskami pogody.
  • Doskonalenie umiejętności rozpoznawania barw podstawowych i pochodnych.
  • Poznanie wybranych zwierząt żyjących w naturalnym środowisku (motyle, biedronki, mrówki, ślimaki), zwrócenie uwagi na pożyteczność, przezwyciężanie uprzedzeń i niechęci.
  • Kształtowanie szacunku dla pracy ludzi, dostrzeganie, w jaki sposób działania człowieka przyczyniają się do ułatwienia życia codziennego.
  • Zapoznanie z pracą ludzi różnych zawodów w bliskim i dalszym otoczeniu przedszkola – podstawowe czynności.
  • Stwarzanie okazji do nabywania doświadczeń w mówieniu i byciu słuchanym.
  • Budzenie zaciekawienia otaczającym światem.
  • Wspieranie działań twórczych w różnych dziedzinach aktywności.
  • Stwarzanie okazji do klasyfikowania i porządkowania przedmiotów – wskazywanie i grupowanie przedmiotów podobnych do siebie pod względem przeznaczenia.
  • Uświadomienie dzieciom znaczenia roli rodziców w ich życiu.
  • Wzmacnianie więzi uczuciowej z rodziną przez udział w rodzinnych imprezach organizowanych w przedszkolu.
  • Sprzyjanie rozwijaniu pozytywnego obrazu własnego „ja” przez współdziałanie w grupie.
  • Wdrażanie do stosowania form grzecznościowych, uprzejmego zachowania wobec siebie podczas zabaw dydaktycznych i tematycznych.
  • Wprowadzenie w świat wartości uniwersalnych – miłość.

Nauczymy się piosenek:

Drodzy Rodzice!

W tym miesiącu:

• Wszystkich rodziców zachęcam do wysłania filmiku, w którym odpowiedzą Państwo na pytanie „Co to jest rodzina?” Filmiki będą prezentowane dzieciom 24.05 podczas podsumowania tematu dot. rodziny.
  • 27-31.05 będziemy realizować temat dot. zawodów, chętnych rodziców zapraszamy do opowiedzenia dzieciom o swojej pracy
  • 29 maja wycieczka do Dąbrówki z okazji Dnia Dziecka.

KALENDARZ RODZINNEJ AKTYWNOŚCI