Uwaga! Nowa opłata za przedszkole

Drodzy Rodzice,

Od nowego roku szkolnego 2020/2021 Przedszkole Nr 3 Rzepka będzie czynne w godzinach od 6,30 do 16,30.

Informuję, że od tego roku szkolnego Rada Miasta i Gminy wprowadziła, oprócz należności za posiłki, opłatę za pobyt dziecka w przedszkolu w wysokości 1 zł. za każdą rozpoczętą godzinę poza bezpłatnymi godzinami realizacji podstawy programowej od 8,00 – 13,00.

Płatne będą godziny:

– od 6,30 do 8,00

– od 13,00 do 16,30

Naliczanie płatnych godzin odbywać się będzie za pomocą czytnika, w który zostanie wyposażone przedszkole, a Państwo otrzymacie narzędzie do rejestracji godzin.

Niezarejestrowanie godzin przy wejściu do lub wyjściu z przedszkola, będzie skutkowało naliczeniem za wszystkie godziny funkcjonowania przedszkola rano i po południu poza podstawą programową.

Trzecie i kolejne dziecko rodzin wielodzietnych otrzymuje ulgę w wysokości 50%, a dziecko objęte kształceniem specjalnym, z orzeczeniem niepełnosprawności, będzie całkowicie zwolnione z opłaty za pobyt w przedszkolu.

W obu przypadkach ulgi udzieli dyrektor przedszkola na wniosek rodziców.

Szczegóły w załączniku – Uchwała Rady Miasta i Gminy Szamotuły.

Uchwała Rady Miasta i Gminy Szamotuły