Pilny komunikat dla Rodziców

Informacja na temat rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021


Szanowni Rodzice
Nadchodzi 1-go września i przedszkole ma wznowić swoją zwykłą działalność. Wszyscy śledzimy komunikaty w mediach, a ponieważ sytuacja związana z Covid-19 jest zmienna, wielu z Państwa dopytuje się o kwestie organizacyjne.
Przygotowujemy się na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i dlatego chcę przekazać Państwu kilka ważnych informacji.

 Niestety, w związku z pandemią nadal obowiązują nas wytyczne GIS, MEN i MZ z dnia 2 lipca 2020r., które przewidują działalność przedszkola w reżimie sanitarnym, przy maksymalnej obecności dzieci w grupie, tj. 25 wychowanków. Do tego dochodzą wytyczne co do powierzchni na jedno dziecko – obostrzenia metrażowe: 2 m² na dziecko w wypadku 5-godzinnego pobytu, a 2,5 m² na dziecko powyżej 5-godzinnego pobytu.
Taka sytuacja zmusza mnie, aby poprosić Rodziców dzieci z grupy V 4,5 latków – Kotki, której sala jest mniejsza, aby, kto może, jeszcze jakiś czas pozostawił dzieci w domu. W czterech pozostałych, dużych salach, istnieje możliwość, aby wszystkie zapisane dzieci mogły przychodzić do przedszkola.
Natomiast wszystkich Rodziców pragnę zachęcić, oczywiście jeśli jest to możliwe, aby przyprowadzali dzieci na 5 godzin realizacji podstawy programowej, czyli od 8,00 – do 13,00.
W związku z w/w prośbami, dla zorientowania się w ilości dzieci, najpóźniej do dnia 28 sierpnia 2020r. do godz. 15,00, proszę rodziców, zwłaszcza z grupy Kotki – 4,5 latki, a także rodziców dzieci pozostałych grup o wiadomość sms do wychowawcy, bądź wiadomość mailową – adres: sekretariat@przedszkole-rzepka.pl czy dzieci Państwa od 1 września 2020r. będą uczęszczały do przedszkola i w jakich godzinach.

 Rok szkolny rozpoczyna się we wtorek 1 września 2020r. i od tego dnia obowiązywać będą w przedszkolu nowe godziny pracy. Przedszkole będzie czynne w godzinach 6:30 – 16:30. Proszę o przyprowadzanie dzieci najpóźniej do 8,30.
 Z dniem 1 września 2020r. zostanie zmieniony system opłat za pobyt dzieci w przedszkolu. 5 – godzinny dzienny pobyt dzieci, w ramach obowiązkowej podstawy programowej, będzie darmowy. Powyżej 5 godzin będzie naliczana opłata w wysokości 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Dzieci 6-letnie, zgodnie z ustawą Prawo Oświatowe, zwolnione są z opłaty za pobyt w przedszkolu. Przyjście i odbiór dziecka będzie monitorowany poprzez czytnik umieszczony wewnątrz, przy wejściu głównym do przedszkola. Każdy z rodziców otrzyma brelok (2 darmowe breloki na dziecko), który będzie trzeba przyłożyć do czytnika zaraz po wejściu z dzieckiem do przedszkola oraz przy wyjściu podczas odbioru dziecka.
Czytnik powiązany jest z systemem e-CUW oraz z komputerem przedszkolnym. Automatycznie nalicza godziny pobytu dziecka w przedszkolu. Breloki będą do odbioru w przedszkolu u pani intendentki w dniach 28 sierpnia (piątek) w godzinach 7-15 oraz 31 sierpnia (poniedziałek) w godz. 7-16. Proszę o dostosowanie się do tych terminów i odbiór breloków, gdyż już od 1 września 2020r. będzie uruchomiony system rejestrujący pobyt dzieci w przedszkolu. W przypadku, kiedy rodzic nie będzie dysponował brelokiem lub nie zarejestruje przyjścia i wyjścia, zostanie naliczony całodzienny pobyt dziecka, pomniejszony o bezpłatne 5 godz. realizacji podstawy programowej. W sytuacji, kiedy Państwo będziecie potrzebować więcej niż 2 breloki, istnieje możliwość zakupu dodatkowych breloków w kwocie 3 zł. za sztukę. Dwa breloki darmowe będą do zwrotu na zakończenie edukacji przedszkolnej przez dziecko. W przypadku zagubienia lub zniszczenia breloka rodzic będzie musiał odkupić brelok.
Podczas odbioru breloków otrzymają Państwo do podpisania nowe druki umowy świadczenia usług przez przedszkole, oświadczenie o zapoznaniu się z Regulaminem korzystania z czytników, oświadczenia związane z Covid-19 i inne niezbędne dokumenty.

Regulamin korzystania z breloków zbliżeniowych do zapoznania pod komunikatem.
 Opłata za wyżywienie – 3 posiłki dziennie – pozostaje bez zmian i wynosi 8 zł./za dzień
 Dzieci przychodzą do przedszkola 1 września zaopatrzone w wygodne buty/kapcie na przebranie, worek z odzieżą na przebranie i wyprawką uzgodnioną z wychowawcą – strona internetowa przedszkola ( www.przedszkole-rzepka.pl ) – zakładka grupowa. Dzieci nie zabierają z domu zabawek, maskotek i innych przedmiotów. Nie będziemy, jak na razie, myć zębów w przedszkolu, wobec tego dzieci nie przynoszą tych przyborów.
Dzieci z grupy I najmłodszej – „Gąski”, które będą leżakować, dodatkowo przynoszą:

  • koc i poszewkę w rozmiarze 160 lub 140 cm./200 cm.,
  • poduszkę, tzw. jasiek z poszewką
  • piżamkę
  • wszystkie rzeczy powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.

 Rodzice wchodzą do szatni w kolejności, a w pomieszczeniu, ze względu na obostrzenia metrażowe – 15 m²/para, mogą przebywać jednocześnie trzy pary: 1 rodzic i dziecko, zachowując od następnych par 2-metrowy dystans. Wyjątek stanowi wejście na teren placówki w celu załatwienia spraw u intendentki czy dyrektora. Przed wejściem należy zdezynfekować ręce oraz posiadać zakryte usta i nos. Przy oczekiwaniu w kolejce należy zachować bezpieczną odległość.
 Grupowe zebrania z rodzicami będą organizowane we wrześniu.

 Ponieważ sytuacja jest bardzo dynamiczna, a przepisy zmieniają się z dnia na dzień, proszę o uważne śledzenie komunikatów w mediach, na naszej stronie internetowej oraz komunikatów od wychowawców grup.
 Proszę pamiętać, że do przedszkola mogą uczęszczać tylko dzieci zdrowe (bez kataru, kaszlu, temperatury, itp. ). Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo naszych dzieci, pracowników przedszkola, a także własne.
Licząc na współpracę, jeszcze raz zachęcam, aby dla większego komfortu fizycznego/ psychicznego dzieci i Państwa (oczywiście w miarę możliwości rodziców związanych z pracą zawodową oraz organizacją opieki ), umożliwić dzieciom pobyt w przedszkolu do 5 godzin dziennie.
Proszę o zapoznanie się z treścią dokumentów umieszczonych pod komunikatem:

W razie pytań, pozostaję do Państwa dyspozycji.
Niech ostatnie dni wakacji obfitują optymizmem i radosnym czasem odpoczynku.
Do zobaczenia.
Z wyrazami szacunku
Maria Domagała
Dyrektor
Przedszkola Nr 3 Rzepka
w Szamotułach

Skip to content